S kulturo in z umetnostjo se srečujemo vsak dan na različne načine. Drugošolci so že takoj po božičnih praznikih pričeli razmišljati o tem, kaj vse pomeni kultura. Nastalo je kar nekaj kratkih posnetkov o kulturi prehranjevanja, o navadah in tem, kaj se otrokom zdi kulturno. Kulturo smo spoznavali pri športu s pozdravom ekip, kulturnim navijanjem, čestitanjem zmagovalcem, spoznavali gledališče, ples, petje, glasbo…

Izkazalo se je, da ne potrebujemo vedno občudovati le dela priznanih umetnikov, saj smo razstavili naslikane portrete Julije in Prešerna, ki smo jih občudovali. Pohvale so prišle tudi od drugih. V razredu smo se dogovorili za tekmovanje. Najlepša portreta Julije in Prešerna sta bila uokvirjena in krasita vrata učilnica. Avtorja portreta pa bosta nagrajena.

Naj živi kultura!

Dostopnost