V četrtek 21. 12. 23 smo se z učenci IP Čebelarstvo podali na pot pod obronke Stola. Najprej smo obiskali satnišnico ČRICG v Lescah, kjer nas je prijazno sprejela Upravnica Špela Razinger, mojster Peter Tegovski pa nam je predstavil izdelavo satnic iz čebeljega voska. Prednost te satnišnice je v tem, da čebelar pridobi satnice iz lastnega voska. Iz satnišnice smo se sprehodili do bližnje Radovljice. Pot nas je vodila v staro mestno jedro, mimo rojstne hiše Antona Tomaža Linharta, do baročne graščine, kjer domuje Čebelarski muzej. Tamkajšnja kustosinja nam je razkazala muzej in predstavila razvoj čebelarstva na Kranjskem. Največji ponos muzeja je zagotovo bogata zbirka panjskih končnic.
Naš izlet je minil prehitro. Iz sončne Gorenjske smo se mimo meglene Ljubljane ob 15.45 polni vtisov pripeljali v domači Šentrupert.

Dostopnost