V 1. razredu skupno branje poteka vsak dan v jutranjem krogu. V mesecu skupnega branja pa smo branje obogatili z različnimi gosti, ki so bili pripravljeni prebrati pravljico našim prvošolcem. Najprej je prišel g. ravnatelj Jože in pri otrocih vzbudil zanimanje za astronavtiko. Hišnik Pavel je prebral eno mizarsko, učiteljica Andreja iz 2. razreda je tudi izbrala lepo pravljico o kraljeviču, ki noče brati, lanska vzgojiteljica Alja je prebrala zgodbo o pavu in petelinu, ki sta se vsak po svoje šopirila, kuhar Darko o čarovnici, ki je želela speči torto,  Marta pa Petra Klepca. Irena jih je v tem času prebrala že za celo skladovnico. Ker učenci še ne znajo sami brati, vzpodbujamo branje doma. Branje resno jemljejo tudi doma, saj je že veliko učencev opravilo kar nekaj obnov književnih del za Bralno značko. Irena si prav tako vsak dan vestno zapiše, če jim je doma kdo kaj prebral. Branje je znanje! Poleg znanja pa odpira pot domišljiji v več barvah, kot jih ima mavrica.

Hvala vsem gostom za pripravljenost in prijetne zgodbe.

Dostopnost