OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert je postala kulturna šola, zato smo se predstavniki naše šole udeležili zaključne prireditve na OŠ Brežice, ki je lani postala najbolj kulturna šola v državi.
Prireditve sva se poleg ravnateljice in učiteljice slovenščine udeležila tudi midva z Jašo Dragarjem. Dopoldne smo učenci ustvarjali v različnih delavnicah, tema vseh je bila Sreča na vrvici. Midva sva bila v glasbeni delavnici, kjer sva se zelo zabavala.
Pred svečano razglasitvijo kulturnih šol smo se učenci iz vseh delavnic povezali in na trgu uprizorili zanimiv flashmob dogodek. Sledil je kulturni program, muzikal in podelitev priznanj.
Za delovanje in ustvarjanje na kulturnem področju v preteklem obdobju je naša šola dobila zastavo, priznanje in naziv Kulturna šola 2014-2017.

Anamarija Gole, 9. razred

Kulturna šola