Končno je vrvež napolnil šolsko igrišče, ki je samevalo med poletnimi počitnicami. Fantje so si segali v roke, dekleta so se objemala, nogometno igrišče pa je že preletavala žoga. Začelo se je.

Učence od 2. do 9. razreda pozdravil g. ravnatelj Jože Tratar in zaželel uspešno šolsko leto. Letos pa je zbrane učence in učitelje pozdravil tudi župan naše občine, g. Tomaž Ramovš, ki je prišel v spremstvu podžupanje ge. Nataše Hribar in nove sodelavke na področju družbenih dejavnosti, ge. Lidije Uhan. Tudi on nam je zaželel veliko upeha in poudaril, da je potrebno upoštevati varnostne prometne predpise, saj naše ceste na žalost še niso varne za pešce.

V upanju, da nam bo šolsko leto prineslo veliko novega znanja ter lepih trenutkov, mu kličemo: “Pozdravljeno, novo šolsko leto!”