1. oktobra je bila v okviru Združenih narodov  ustanovljena svetovna organizacija za hrano in kmetijstvo FAO (Food and Agriculture Organization). Zato na ta dan praznujemo SVETOVNI DAN HRANE.

FAO vsako leto določi temo svetovnega dneva prehrane. Letošnja tema svetovnega dneva hrane je »Voda je življenje, voda je hrana. Nihče ne sme biti pozabljen.« / »Water is life, water is food. Leave no one behind.« 

Svetovna organizacija za hrano in kmetijstvo (FAO) ob letošnjem svetovnem dnevu hrane izpostavlja pomen vode za življenje in hrano ter prehranjevanje. Voda je bistvenega pomena za življenje na Zemlji. 

O pomenu svetovnega dneva hrane se z učenci veliko pogovarjamo pri pouku, izbirnih predmetih, ODS, in v okviru podaljšanega bivanja.

Na naši šoli bomo ta dan obogatili šolsko malico z degustacijo manj znanih vrst sadja: zlatega kivija, manga in ananasa.

Naj bo letošnji svetovni dan hrane spodbuda za vse nas, da bomo s hrano spoštljivo ravnali.

Barbara Bec Bekrić in Irena Anžur Brcar

Dostopnost