Z učenci smo se odpravili na strokovno ekskurzijo v Gradec, drugo največje avstrijsko mesto. Je pomembno izobraževalno središče. 

Najprej smo si ogledali dvorec Eggensberg, ki ima toliko stolpov, kot je letnih časov, ter toliko oken, kot je dni v letu. Dvorec s parkom ponuja še ogromno simbolike in estetskih užitkov. Naslednje leto praznujejo 400-letnico dvorca.

Povzpeli smo se še na grič ob mestu, ki je prepreden s tuneli. Na vrh nas je odpeljala zobata železnica. Uživali smo v razgledu, nato pa so se pogumnejši navzdol spustili po drči v notranjosti hriba, ostali pa smo se sprehodili po stopnicah in občudovali razgled na mesto in cvetoči vrt. 

Sprehodili smo se po mestu do cerkve, posvečene Sv. Egidiju, mavzoleja, deželne hiše, kjer smo se slikali in se sprehodili še po orožarni med 32.000 kosi orožja in opreme.

 

Dostopnost