Na sončno septembrsko jutro je 33 prvošolcev prestopilo prag OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert. Na igrišču smo jih pričakale učiteljice Sandra, Andreja in Tea. Uvodni nagovor je imel ravnatelj, g. Jože Tratar. Prisotna sta bila tudi župan, g. Tomaž Ramovš, in direktor Dežele kozolcev, g. Primož Primec.

Učence in njihove starše smo skupaj pospremili v šolo. V večnamenskem prostoru sva razredničarki prvošolcem podelili diplome in rumene rutice, župan pa simbolično darilo s strani občine Šentrupert.

Učence je učiteljica Tea pospremila v razred, kjer so poslušali pravljico kamišibaj v izvedbi Mojce in Karmen iz knjižnice Pavla Golie Trebnje. Starši so imeli medtem 1. roditeljski sestanek.

V sklepnem delu druženja so nas obiskali predstavniki Radia 1, ki so prvošolcem podelili praktična darila. Le-ta so pripravili v sodelovanju z Zavarovalnico Triglav.

Najbolj veseli pa so bili učenci pogostitve z okusno torto in pico.

Zapisali razredničarki Sandra in Andreja