POZNATE DENDROTERAPIJO?

Drevesna terapija – dendroterapija spada med naravno in ljudsko medicino, ki zdravi na način vibracijskega delovanja.

Nekoč so ljudje verjeli, da imajo drevesa dušo in da jih naseljujejo čarobna bitja. Prepričani so bili, da nekatera drevesa oddajajo, druga pa odvzemajo energijo. Iz grške mitologije poznamo Driade – drevesne nimfe, ki so običajno prebivale na hrastu. Ko je človek drevo posekal je skupaj z drevesom umrla tudi Driada. Tega človeka naj bi zaradi tega bogovi strogo kaznovali.

Drevesa resnično lahko pomagajo pri zdravljenju, celjenju ter pridobivanju energije in moči. Najboljši pri tem naj bi bili hrast, breza, bor, jelka, smreka in macesen. Specifičen značaj imata breza in jelka, ki sta obenem sprejemnik in oddajnik energije. Zelo priporočljivo je zadrževanje in igra otrok v gozdovih, pri tem pa je vsekakor treba biti pozoren na varno in odgovorno vedenje v naravi. Tudi mi se večkrat odpravimo v gozd, kjer pa poleg energije nabiramo tudi znanje. Tam krepimo svoje telo in pomirimo duha.

Dostopnost