Spoštovani starši!

Obveščamo Vas, da so se v šoli pojavile naglavne uši.

Za ušivost smo dovzetni vsi, ne glede na starost, spol ali socialno-ekonomski status. Prav tako se je potrebno zavedati, da se uši pojavljajo tako na čistih kot umazanih laseh. Naglavne uši sicer ne prenašajo bolezni, vendar pa s svojimi izločki povzročajo neprijetno srbenje.

Pri uspešnem preprečevanju in odpravljanju ušivosti imate ključno vlogo starši.

Prosimo vas, da vsakodnevno pregledujete lasišče svojega otroka in v primeru pojava naglavnih uši ravnate v skladu z NAVODILI ZA RAVNANJE OB POJAVU NAGLAVNIH UŠI. Pri postopku je nujno, da natančno izvedete razuševanje. Otrok se lahko vrne v šolo takoj po opravljenem prvem postopku razuševanja.

Več koristnih informacij si lahko preberete na spletnih straneh NIJZ: 

https://nijz.si/nalezljive-bolezni/kaj-je-dobro-vedeti-pri-odstranjevanju-usi-napake-in-nasveti/

https://nijz.si/nalezljive-bolezni/nalezljive-bolezni-od-a-do-z/usi-naglavne-usi/

Šentrupert, 29. 1. 2024

 

Dostopnost