Drugošolci smo med izvajanjem športa zunaj odkrili neprecenljiv zaklad – naravno drsališče, večje, kot katerokoli, na katerem smo kdaj drsali. Drsališče je postal poplavljen travnik, temperature pa so bile tako ugodne, da je bila ledena skorja dovolj močna za vseh 26 drugošolcev in dva učitelja. Po površini se je vozil celo prijazni lastnik travnika s traktorjem, ki nam je z veseljem dovolil, da njegov travnik uporabimo za hokejsko igrišče in drsališče. Tako smo prilagodili urnik in izkoristili zadnje hladne dni, da smo oprtani s čeladami, malimi goli, palicami in žogicami za hokej, v zimski opravi kar nekajkrat odhlačali mimo polj in travnikov do drsališča. Dodobra smo se nadrsali, pri tem pa sta učitelja dobro pazila na nas, zato smo jo odnesli brez poškodb. Ker smo se že nekajkrat srečali z drsanjem, nam je šlo zares odlično in tudi padcev ni bilo prav veliko. Fantje so se pomerili na svoji polovici v hokeju, dekleta, ki so že tako v manjšini, pa so se igrala po svoje na njihovi lastni zaledeneli površini in svoj teritorij so zelo uspešno obranila pred fanti. To so bili najlepši dnevi te zime, smo se ob otoplitvi, ki je naš led vzela, strinjali prav vsi. Več pa v galeriji.

Dostopnost