V 1. razredu se veselimo vsakega dne decembra posebej. Odpiramo adventni koledar, ki je poln presenečenj in zabavnih nalog, vsak dan ob adventnih svečkah preberemo poučno zgodbo, vsak dan kdo od nas upihne svečko v upanju, da se mu izpolni skrita želja. Veliko tudi ustvarjamo. Naredili smo čudovite izdelke z zimsko tematiko, okrasili razred, z zabavnimi športnimi igrami okrasili tudi razredno smrečico. En dan smo se s pomočjo časovnega stroja spet znašli v bivši vrtčevski igralnici, kjer se nam je zdelo vse zelo majhno. Z veseljem smo se spominjali dni v vrtcu. Ker zelo kašljamo, smrkamo in kihamo, nas učiteljici napajata s čajem z medom in limono, z vitamini, ki jih zaužijemo ob sadni malici, velikooo pa si umivamo roke. Razveselili smo se prvega snega in uživali v kepanju in delanju snežnih angelčkov. Začeli pa smo se učiti o snoveh in zimski pojavi so kot nalašč za spoznavanje vseh oblik vode. V snegu pa smo iskali tudi sledi in ugotavljali, kdo jih je ustvaril.

Decembra še zdaleč ni konec, a moramo sproti o vsem pisati, če ne se nam bo preveč nabralo. Na svidenje v naslednjem prispevku!

Dostopnost