Prvošolci so imeli tehniški dan, kjer sta bili prvi dve uri namenjeni spoznavanju izkušenj učencev z IKT tehnologijo. Opisali so svoje izkušnje, pogovorili smo se o primernih vsebinah in nekaj varnostnih ukrepih, ki se jih morajo držati med uporabo interneta. Učenci so v skupinah po 5 v revijah poiskali sličice, povezane z internetom in računalnikom. med pogovorom smo kar z velikim presenečenjem ugotovili, da ima okoli 10 prvošolcev svoje mobilne telefone, kar je res veliko! Ogledali smo si nekaj kratkih animiranih posnetkov na safe.si. Predlagamo, da si spletno stran ogledate tudi vi.

Sledilo je delo v računalnici. Delo je potekalo v 2 skupinah. Prva skupina je spoznavala program Word in zapisovala besede po nareku, druga pa je na tabličnih računalnikih utrjevala računanje do 10 z interaktivnimi nalogami. Skupini sta se zamenjali.  Po delu z računalniki smo naužili svežega zraka in se dobro razgibali, nato pa so učenci povedali, da so bili nad pisanjem v digitalni obliki navdušeni. Večini se je zdelo zanimivo, da ni potrebno radirati, če se zmotiš. Več pa v galeriji:

Dostopnost