Čebelarski krožek, ki na naši šoli poteka v 2 skupinah, se vam sprva zahvaljuje za sodelovanje pri glasovanju za pridobitev učnega čebelnjaka, vse tiste, ki pa tega še niste storili, pa naprošamo, da oddate glas s klikom na spodnjo povezavo:

#PRVAčebela – glasovanje

Mlajša skupina čebelarjev je končala z dolgim projektom spoznavanja zgodovine čebelarstva na slovenskem, katerega so zaznamovale tudi panjske končnice. Učenci so pripravili osnutke za končnice, skupaj smo jih dodelali, zbrusili lesene deščice, prenesli nanje osnutke, jih z akrilnimi barvami pobarvali in zaščitili, vsak sam je celo na vrtalnik zvrtal luknjice, kar se je krožkarjem zdelo še posebej zanimivo. Spoznali smo tudi, kako starejša skupina pripravlja nove satne okvirje, kako jih žičijo…

Naše delo se bo nadaljevalo z usvajanjem čebelarske teorije za nižjo stopnjo, ob tem pa imamo v načrtu še kar nekaj dela na šolskem vrtu, da bo vse pripravljeno na novo medeno sezono.

Dostopnost