Doživeli smo ga! Prvi roj, namreč! 

Iz ene čebelje družine sta nastali dve. Nova je sicer še majhna, a zagotovo bo matica hitro poskrbela za prirastek. Učitelj Aleš, hišnik Pavel in učiteljica Martina smo včeraj poskrbeli, da bodo čebele v novem panju imele nove okvirje in satnice, v katere bodo lahko shranjevale pridelek, matica pa bo imela dovolj novih posteljic za mlade čebelice. Na fotografijah dobro poglejte- čebelji roj je takoj začel z gradnjo satja- kar na čebelnjaku. Vosek jim še vedno diši, vonjajo pa tudi matico, ki je z njimi zletela na to mesto, zato se nekaj čebelic kar naprej vrača na to mesto. Učitelj Aleš je dobro povedal, da tole ni še en roj, ampak so čebel’ce nostalgične- na ta kraj jih veže en lep spomin.

Upamo, da jih bo kmalu minilo in se bodo vrnile v svoj dom.

Dostopnost