Zaljubljeni zvonček avtorice Mateje Arhar je zgodba, ki nas nagovarja, da namesto da cvetlice trgamo, presadimo v domač vrt. Zvonček in trobentica sta se namreč zaljubila. Skoraj bi se zgodilo, da bi ju deklica Urška odtrgala, dala v vazo in tako bi ovenela, vendar jo je prešinilo, da sta lep par, zato je ob pomoči mamice oba izkopala in ju presadila v vrt pred hišo. Tako bosta za vedno skupaj in bosta Urški vsako leto naznanila, kdaj pride pomlad.
Tudi drugošolci smo se odločili, da naredimo tako. Odpravili smo se do bližnjega potoka in previdno izkopali nekaj zvončkov in trobentic. Presadili smo jih pred šolo. Tako bodo tudi nam krasili šolsko okolico še dolgo po tem, ko bomo zrasli in končali osnovno šolo. 
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost