Z učenci od 1. do 4. razreda smo v četrtek, 6. 6. 2019 izvedli zaključno ekskurzijo v naši prestolnici. Najprej smo se odpravili v kreativno otroško mesto Minicity, ki ga gradijo ulice, ceste, hiše in zeleni park. Hišne številke mesta zasedajo majhna pekarna, banka, policijska in gasilska postaja ter več kot 40 tematskih kotičkov, v katerih otroci s pomočjo didaktičnih iger spoznavajo različne poklice in pridobivajo uporabna znanja za vsakodnevno življenje. Vse aktivnosti so oblikovali strokovnjaki s področij pedagogike in psihologije v sodelovanju s slovenskim gospodarstvom in z javnimi institucijami, ki skrbijo tudi za opremo igralnih enot.

Potem smo se odpravili v središče mesta, kjer smo si ogledali nekatere znamenitosti Ljubljane: Slovensko filharmonijo, Ljubljanski grad, Tromostovje, Ljubljansko tržnico, Mesarski most, reko Ljubljanico, Križanke ter Mestno hišo, kjer nas je pozdravil tudi župan mesta Ljubljane g. Zoran Jankovič in z nami prijazno pokramljal. Na poti domov smo se v Trebnjem posladkali še s slastnim sladoledom.

Otroci so bili navdušeni nad medkulturnostjo in lepoto naše prestolnice.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest