V ponedeljek, 28. 5., smo učenci prve triade na Gradu Sevnica preživeli čudovit dan. Spoznali smo življenje na gradu v času 17. stoletja, ko je tu še živel baron in njegovo spremstvo. V atriju nas je sprejel grajski skrbnik Ciril in nas popeljal po gradu. Baron Moscon nas je pričakal še v postelji in vsi skupaj smo se na različne načine trudili, da bi ga zbudili. Baron nam je nato razkazal svoj salon in ostale prostore na gradu, ogledali smo si tudi 100 let staro učilnico. Ko smo se sprehajali po gradu, smo našli prostore Grajskega lutkovnega gledališča, kjer so nam predstavili različne vrste lutk.

V drugem delu našega obiska smo se preizkusili v grajskih igrah, v katerih smo zelo uživali.

Ob slovesu smo si v vodnjaku želja zaželeli željo, za katero si močno želimo, da se nam izpolni in odhiteli v Sevnico, kjer smo si privoščili sladoled.

Dopoldne je prehitro minilo in imeli smo se res lepo.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest