Dragi moji,

zadnja štiri leta ste kar konkretno zaznamovali moje življenje. Skupaj smo preživeli veliko učnih ur in zanimivih izletov po Sloveniji. O vas sem veliko razmišljala, napisala kar precej različnih poročil in nato poročala o vašem delu na učiteljskih konferencah. Prijetno je bilo poročati o vaših učnih uspehih in dosežkih na tekmovanjih, po katerih se nam, z nekaj izjemami, morda res ne boste najbolj vtisnili v spomin. Zagotovo pa ne bomo pozabili vaše prisrčnosti, delavnosti, iznajdljivosti, smisla za tehniko, komunikativnosti in duhovitosti. Izkazali ste se kot zelo samostojni in zanesljivi, resnično že na pol odrasli, a z ravno pravo mero otroške iskrivosti. Danes ste pokazali, da imate tudi izreden smisel za dramo, akcijo in … samopromocijo. Zagotovo vem, koga bom poklicala, ko mi bo ob štirih zjutraj spet razgnalo bojler in ko bo treba v novi hiši položiti talno ogrevanje; ko bo treba kužka peljati k veterinarju, ker bo imel korono ali spuščal nezemeljske zvoke; ko se mi bo pokvaril moj renault; ko si bom zaželela prazne stene popestriti s personaliziranim umetniškim delom in ko bom rabila kakšne močnejše tabletke proti nespečnosti. Nič več me ne skrbi, na koga naj se obrnem v primeru računalniških komplikacij in pri kom v prihodnosti kupovati domače sadje in zelenjavo. In ni dvoma, za koga bom navijala na olimpijskih igrah leta 2028 in na prihodnjih evropskih in svetovnih prvenstvih v rokometu. Če se kdaj vendarle odločim, da se poročim, vem, kdo mi bo strokovno uredil nohte, na poroki pa bom imela glasbeno spremljavo vrhunske violinistke in harmonikarja kasneje na zabavi.

Želim vam, da ohranite prijateljstva, ki so korenine pognala v vašem otroštvu. Želim vam, da v življenju najdete svoj flow, delo, v katerem boste tako uživali, da boste ob njem pozabili, da je to pravzaprav vaša služba.

Čestitam vam za super valeto. Se vidimo!

Tinkara

fotografije: Foto Asja