V četrtek, 31. maja 2018, smo v sklopu praznovanja 400-letnice šolstva v Šentrupertu pripravili prireditev z naslovom “Šolstvo v Šentrupertu – sprehod skozi čas”.

Učenci od 6. do 9. razreda so obiskovalce prireditve popeljali vse od začetkov šolstva leta 1618, preko velikih problemov zaradi pomanjkanja učilnic in velikega števila otrok, do zadnjega obdobja, ko imamo devetletko in sodobno urejeno šolo.

Prvič je bilo objavljeno pismo iz leta 1618 in zapis v njem, ki ga smatramo za dokaz o obstoju šolstva v Šentrupertu. Izjemen zgodovinski vir smo pridobili iz Nadškofijskega arhiva v Ljubljani.

S štirimi pesmicami so prireditev prijetno dopolnili pevci otroškega in mladinskega pevskega zbora. Ogledali smo si tudi krajši film na temo šolstva, ki so ga posneli mladi ustvarjalci.

Na ogled je bila tudi pregledna razstava o razvoju šolstva od začetkov do danes.