V letošnjem šolskem letu smo obeležili projekt Noč knjige za učence od 1. do 4. razreda, ki so opravili 2 oziroma več bralnih značk. Dogodek smo poimenovali S knjigo v sanje.

V četrtek, 23. 5. 2024, smo nadobudne in vedoželjne bralce povabili, da se udeležijo tega dogodka. Pričel se je ob 16.30. Najprej smo se v telovadnici razgibali ob štafetnih igrah. Po igrah nas je čakalo sladko presenečenje. Nato smo se podali na sprehod okoli Šentruperta in ga zaključili na igralih v Deželi kozolcev. Ob povratku v šolo smo si pripravili večerjo, nato pa si pričarali pravi večerni šolski kino. Pred spanjem pa seveda nismo pozabili tudi na pravljico. Obenem smo se družili, tkali medsebojne vezi in se ob tem zabavali.

Mentorice: Martina Gorenc, Katja Krame Simončič, Andreja Sokol