Kaj ni jesen čudovita? Lepe barve poživijo naravo. Odpadlo listje, ki pobarva naša igrišča in zelenice, pa je odlična igrača. Nešteto možnosti za ustvarjanje in igranje nam ponuja- zagotovo so drugošolcem najboljše izmed njih valjanje, skakanje in obmetavanje z listjem. Zato smo se odločili, da hišniku Pavlu olajšamo delo. V petek smo se po obisku šolske knjižnice in prebiranju knjig odpravili ven, v roke vzeli grablje, metle in samokolnice in počistili odpadlo listje. Hišnih nam je pri tem pomagal in ga zvozil na kup. Vsi smo pridno delali in si prislužili sladko presenečenje.

Po opravljenem delu smo se vrnili v učilnico in dokončali naloge. V podaljšanem bivanju pa smo  za nagrado lahko skakali v ta ogromen kup listja, se pri tem umazali, a strašno uživali. Učiteljica pa obljublja vsem mamicam, da bo decembrskim dobrim možem napisala, da prinese dodaten prašek za pranje oblačil. :)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost