Danes nas je prijetno presenetil obisk bibliotekarke Mojce iz knjižnice Pavla Golie Trebnje. V uvodnem delu ure je učence na zabaven način motivirala k poslušanju knjige. Posameznemu učencu je nalepila na hrbet žival, ki jo je moral uganiti. Učenci so bili uspešni in dobro postavljali vprašanja. Vse so nastopale v knjigi Otoček, pisateljice Smriti Prasadam Halls, ki jo je Mojca učencem prebrala. Otroci so jo z zanimanjem poslušali: Mali otoček ob robu kmetije je bil dom rac, gosi in drugih živali. Potem pa so gosi nekega dne prišle na idejo, da bi imele otoček samo zase in za race. Zato podrejo mostiček, ki je vodil na otoček. A kaj kmalu so ugotovile, da so jim bile ostale živali bolj v pomoč, kot so si na začetku mislile. Ker vsega dela niso zmogle ali pa ga niso znale opraviti, je otoček počasi začel propadati. Vse dokler gosi in race svoje zmote niso spoznale in mostiček s pomočjo ostalih živali postavile nazaj.

Se že veselimo naslednjega obiska.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost