Po dolgem premoru smo na šoli dobili pobudnika za ponovno vzpostavitev čebelarskega krožka. Učitelj Aleš Razinger, ki je v prostem času čebelar, je spodbudil naše šolarje, da so se množično prijavili k čebelarskemu krožku. Odziv učencev je bil neverjeten, saj se je samo od 1. do 3. razreda prijavilo kar 34 otrok! Veliko učencev pa se je odzvalo tudi v ostalih razredih, tako da smo morali vse krožkarje razdeliti v dve skupini.

Poleg učitelja Aleša bosta pri delu pomagala še gospod hišnik Pavel in učiteljica Martina. Načrt dela je do konca šolskega leta usmerjen v obuditev in obnovitev Lunačkovega čebelnjaka, ki je s šolske zelenice bil pred časom postavljen v Deželo kozolcev. Učitelj Aleš bo čebelnjak obudil z dvema čebeljima družinama. Verjamemo, da bo čebelicam lepo v Šentrupertu. Zagotovo jim dela ob starih jablanah ne bo zmanjkalo. Mladi čebelarji se bodo tako na podlagi izkušenj in opazovanj ter s konkretnimi opravili najbolj naučili, kakšno je delo čebelarja.

Naj medi!

Dostopnost