Delo v 5. razredu je prijetno in ustvarjalno, predvsem pa vsak dan prinese nekaj novega.

Pri NIT se veliko pogovarjamo o zdravju, te vsebine prenašamo na skoraj vse predmete. Pekli smo zdravi pici iz povsem domačih sestavin, si pripravili karamelno mleko za vneto žrelo, se naučili pripraviti zdrav zajtrk. Sušimo malinove liste, polne železa in antioksidantov, čaj nam bo zelo prav prišel v  hladnih zimskih dneh. Sušimo tudi žajbljeve liste, saj bomo izdelali zdravilne bonbone. Občasno odidemo ven in tremo domače lešnike, ki so izjemen prigrizek in vir energije.

Pri gospodinjstvu učenci pripravljajo predstavitve domačih sladic, pri likovnem pouku veliko ustvarjamo iz odpadnega materiala, od vsega pa me najbolj veseli, ko vidim, kako zelo si učenci prizadevajo pri pouku športa. Vedo, da je gibanje eden izmed dejavnikov za zdravo in dolgo življenje, in pri urah dajo vse od sebe.

Letos se imamo res lepo.

Sandra Slunjski

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
Dostopnost