Učenci 4.razreda smo v sredo obiskali Muzej na prostem Pleterje. V objemu pravljičnega gozda stojijo lesene hiške krite s slamo. Te dopolnjujejo gospodarski objekti – skedenj, svinjak s poljskim straniščem, sušilnica za sadje, leseni vodnjak ter kozolec toplar. Ob  mladih vrbah, ki nagibajo svoje veje in skrivnostno zakrivajo malo posest se vije žuboreči potok.

Spoznali smo prijazne živalske stanovalce skrivnostne domačije: psa (Volka), pujska, konja, kobilo in njenega teden dni starega žrebička, kokoške, peteline ter številne druge živali, ki pišejo vesele zgodbe vsakdana.

Pripravili smo tudi okusno domačo pogačo ter izdelali glineno piščal- petelinčka.

Muzej na prostem Pleterje je izjemen biser v prikazu eksponatov ljudskega stavbarstva na Dolenjskem in je bil ustanovljen z namenom ohraniti ogrožene avtohtone lesene objekte iz preteklosti. Preživeli smo lep, zabaven in poučen dan.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest