Ob svetovnem dnevu hrane se je Krajevna organizacija RK Šentrupert vključila v vseslovensko akcijo DROBTINICA.

V soboto, 20. oktobra 2018, so prostovoljke KORK  Šentrupert skupaj z učenci OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert v zameno za prostovoljne prispevke ponujali kruh, krušne izdelke, peciva in druge dobrote.

Zbrana sredstva v višini 1.520,08 € je predsednica KOKR Šentrupert, ga. Ruža Brcar, predala šoli oz. šolskemu skladu. Sredstva bomo namenili za pomoč šoloobveznim otrokom iz socialno šibkejšega okolja pri subvencioniranju toplega obroka.

Hvala ge. Ruži in ostalim prostovoljkam KOKR Šentrupert, hvala vsem učencem, ki so pomagali v akciji in hvala vsem, ki ste prispevali izdelke in prostovoljne prispevke. Posebna zahvala sodelavkam v šoli za pripravo rekordne količine piškotov.