Maj je postregel z razcvetenimi travniki in tako smo dokončali naše herbarije. Veliko smo opazovali naše igrače, ki se na različne načine gibljejo. Primerjali smo jih z deli in gibanjem našega telesa. Opazovali smo tudi gibanje strojev in kakšno delo opravljamo z njimi. Pomerili smo se tudi v sestavljanju novih igrač iz različnih gradnikov in kar dobro nam je šlo.

V mesecu maju smo se pridružili dobrodelni akciji Pokloni zvezek, kjer smo se odpovedali lastnim nagradicam iz trgovine, da so starši lahko kupili zvezek za otroke iz socialno ogroženih skupin. V vsak zvezek smo napisali posvetilo in vrstnikom zaželeli veliko uspeha.

Naši vrtovi so v bujnem rastju. Prvošolci smo imeli kar nekaj dela s pripravo začimb za sušenje. Iz njih bo nastala nepogrešljiva zeliščna sol.

Maja še zdaleč ni konec in pred nami je še cel junij, zato hitimo z učenjem in utrjevanjem. Želimo biti dobro pripravljeni na vse izzive, ki nas čakajo v drugo leto.

Dostopnost